Campionatele naționale de alergare montană, competiție care s-a desfășurat la mijlocul lunii august, la Câmpulung Moldovenesc, au adus pentru atleții de la CSM Cluj 7 medalii, dintre care 4 de aur. De remarcat faptul că la proba pe echipe, la masculin seniori, întreg podiumul a fost ocupat de CSM Cluj, cele trei echipe pregătite de Sergiu Dascăl obținând medaliile de aur, argint și bronz. Pe lângă acestea, tot la echipe, dar la feminin, CSM și-a adjudecat tot medalia de aur.runner-on-trail.jpg.653x0_q80_crop-smart

La individual, seniori, Gyorgy Szabolcs a obținut aurul, Bălan Marcel bronzul, iar la feminin Ingrid Mutter s-a clasat pe poziția secundă, obținând medalia de argint.

CSMATLETISMalergare montana,atletism,campionatele nationale,csm cluj,Gyorgy SZABOLCS,ingrid mutter,marcel balan,sergiu dascal
Campionatele naționale de alergare montană, competiție care s-a desfășurat la mijlocul lunii august, la Câmpulung Moldovenesc, au adus pentru atleții de la CSM Cluj 7 medalii, dintre care 4 de aur. De remarcat faptul că la proba pe echipe, la masculin seniori, întreg podiumul a fost ocupat de CSM...