Atleții de la CSM Cluj s-au întors de la Campionatul Național de de alergare pe șesea – 10 km, cu două medalii. Competiția a fost și un concurs internațional la care au participat și o serie de fondiști din Africa. De fapt, pe primele două locuri ale cursei s-au clasat sportivi din Kenya.

În ceea ce privește CSM Cluj, Gavril Ștefan a obținut medalia de argint la Naționale și s-a clasat pe locul V la Internațional. De asemenea, tot pe locul secund s-a clasat și echipa CSM Cluj, în compenența Ștefan Gavril, Marius Dumitru, Kanizsay Levente, Damian Bogdan, Crainic Andrei.

http://csmcj.ro/wp-content/uploads/2018/10/maratonnnn.jpghttp://csmcj.ro/wp-content/uploads/2018/10/maratonnnn-150x150.jpgCSMATLETISMalergare pe sosea,atletism,Crainic Andrei.,csm cluj,damian Bogdan,Kanizsay Levente,Marius DUMITRU,Ștefan GAVRIL
Atleții de la CSM Cluj s-au întors de la Campionatul Național de de alergare pe șesea – 10 km, cu două medalii. Competiția a fost și un concurs internațional la care au participat și o serie de fondiști din Africa. De fapt, pe primele două locuri ale cursei s-au...