Sportivul LPS-CSM Cluj Napoca Pop Dragoș, după o cursă foarte bună, s-a impus la Cursa Europeană pe Șosea, pe distanța de 10km. Dragoș a câștigat locul unu devansând sportivi din țări cum ar fi Italia, Serbia, Spania, Franța, Marea Britanie, Suedia, Ucraina și altele. Totodată Echipa României s-a clasat pe locul patru. Această competiție de anvergură a avut loc în localitaea Oderzo/Italia, la data de 16.09.2023. Multe felicitări lui Dragoș și antrenorilor!

CSMATLETISM
Sportivul LPS-CSM Cluj Napoca Pop Dragoș, după o cursă foarte bună, s-a impus la Cursa Europeană pe Șosea, pe distanța de 10km. Dragoș a câștigat locul unu devansând sportivi din țări cum ar fi Italia, Serbia, Spania, Franța, Marea Britanie, Suedia, Ucraina și altele. Totodată Echipa României s-a clasat...