CEI MAI BUNI SPORTIVI AI CLUBULUI

 

2015

 

  1. Stefania DOBRE – judo

Campionatele Europene de juniori: Aur

Campionatele Mondiale de juniori: Argint

Campionatele Europene de tineret: un loc VII

AUR CN Tineret, CN seniori – echipe, CN juniori, CN seniori – individual, CN U21 Ne Waza echipe, CN U 21 Ne Waza individual, CN Tineret Ne Waza, Cupa Romaniei seniori

BRONZ, CN seniori Ne-Waza

 

  1. Corina CAPRIORIU – judo

Campionatele Mondiale de seniori: Argint

AUR CN seniori

 

  1. Rares SIPOS – tenis de masa

Campionatele Europene de juniori: 1x argint, 2x bronz

3 x AUR CN juniori I

 

  1. Andreea MIKLOS – atletism

Campionatele Europene de juniori: Aur

3 x AUR CN juniori

ARGINT CN seniori echipe

 

  1. Ilie CIOTOIU – haltere

Campionatele Mondiale de juniori: doua locuri VI, un loc VII

3 x AUR CN seniori

AUR Cupa Romaniei seniori

AUR Cupa Romaniei juniori

 

  1. Alexandra POP – judo

Campionatele Europene de tineret: un loc V

AUR CN seniori echipe, CN Ne Waza seniori, CN seniori individual, Cupa Romaniei seniori

ARGINT CN Tineret Ne Waza

 

  1. Roxana IOANCA – judo

Campionatele Europene de tineret: un loc V

AUR CN seniori echipe, CN Tineret Ne Waza

ARGINT CN Tineret

 

  1. Gergely BOGYA – atletism

Campionatele Europene de juniori: Loc V

ARGINT CN seniori echipe maraton

BRONZ CN Seniori echipe Cros

 

  1. George RATIU – inot

2 x AUR CN Tineret

4 x  AUR CN Seniori

3 x ARGINT CN Tineret

1 x ARGINT CN Seniori

3 x BRONZ CN Juniori

 

  1. Echipa de seniori fete – judo

AUR CN seniori

 

2014

Rezultate Internaționale

Rareș ȘIPOS, TENIS DE MASĂ, Antrenor: Septimiu Șipoș

Loc 1, la CE Juniori I

Loc 2, CE Juniori II

 

Cosmin MIRON, Antrenor: Ioan Felecan

Loc VI, CE Juniori

 

Ilie CIOTOIU, haltere, Antrenor: Ioan Felecan

Loc 2, CE Juniori

 

Ștefania DOBRE, Antrenor: Florin Bercean

Loc 1, CE juniori

Loc 2, JO de Tineret

 

Alexandra POP, Antrenor: Florin Bercean

Loc 2, CM juniori, Loc 2, CE Seniori

 

Corina CĂPRIORIU, Antrenor: Florin Bercean

Loc  Loc V, CE

 

Anamaria PAVĂL, Antrenor: Vasile Vișan

Loc 3, CE seniori

2013

1 – FELECAN DENISA – HALTERE

 

Doua medalii de AUR + medalie de ARGINT la Campionatele Europene de juniori

Antrenor: Ionut Felecan

 

 

2 – POP ALEXANDRA – JUDO

 

Medalie de ARGINT – Campionatele Mondiale de juniori

Antrenor: Gianina Inclezan

 

 

3 – OHAI LOREDANA – JUDO

 

Medalie de AUR – Campionatele Europene de tineret

Antrenor: Florin Bercean

 

 

4 – MIRON COSMIN – HALTERE

 

Trei medalii de BRONZ – Campionatele Europene de juniori

Antrenor: Ionut Felecan

 

 

5 – DOBRE STEFANIA – JUDO

 

AUR – Campionatele Europene de cadeti

Antrenor: Gianina Inclezan

 

 

6 – PAVAL ANAMARIA – LUPTE LIBERE

 

Loc V – Campionatele Europen de seniori

Antrenor:  Vasile Visan

 

 

7 – SIPOS RARES – TENIS DE MASA

 

BRONZ – Campionatele Europene de cadeti

Antrenor: Sipos Septimiu

 

 

8 – MACAVEI CARINA – INOT

 

4 medalii de AUR la – Campionatul National de seniori

Antrenor: Claudiu Radu

 

 

9- POP DANIEL – HALTERE

 

Doua medalii de AUR si una de BRONZ – Campionatul National de seniori

Antrenor: Felecan Ionut

 

 

9 – UNGUREANU MONICA – JUDO

 

Medalie de AUR – Campionatul National de seniori + Argint la etapa de Cupa Mondiala

Antrenor: Florin Bercean

 

 

10 – ECHIPA SENIORI – JUDO

 

AUR – Campionatul National de seniori

Antrenor: Florin Bercean, Gianina Inclezan

 

2012

Corina CĂPRIORIU – JUDO

Antrenor: Florin Bercean

Loc II JO Londra 2012

 

Anamaria PAVĂL – LUPTE

Antrenor: Florin Bercean

Loc III Seniori Campionat European

 

Loredana OHÂI – JUDO

Antrenor: Florin Bercean

Loc III CE U 17

 

Ștefania DOBRE – JUDO

Antrenor: Florin Bercean

Loc III CE U 17

 

Camelia IONIȚĂ – JUDO

Antrenor: Florin Bercean

Loc I CE U 17

 

Daniel POP – HALTERE

Antrenor: Florin Bercean

Loc IV și 2 x loc V CE jun II

 

 

2011

  1. CAPRIORIU CORINA – JUDO – CEA MAI BUNA SPORTIVA CSM CLUJ

–    Loc III – C.M. seniori

–    Loc III – C.E. seniori

–    Loc III – Cupa Mondiala seniori

–    Loc I – C.N. seniori echipe

 

  1. BUCI ANTONIU – HALTERE – CEL MAI BUN SPORTIV CSM CLUJ

–    Loc I aruncat – C.E. seniori

–    Loc II total – CE. seniori

–    Loc III smuls – C .E. seniori

–    3 x Loc IV – C.E. tineret

–    Loc I – C.N. seniori

 

ANTRENORII ANULUI : FLORIN BERCEAN  – judo, IOAN FELECAN – haltere

 

OHAI LOREDANA – JUDO

–    Loc III – C.E. tineret

–    Loc V – C.E. juniori

–    Loc V – C.M. juniori

–    3 x Loc I – C.N. tineret

–    Loc II – C.N.  tineret

 

MERA IOANA – BOX

–    Loc I – C.E. juniori

–    Loc III – C.M. juniori

–    Loc I – C.N. juniori

 

SZABOLCS  GYORGYI – ATLETISM

–    Loc IV – C.M. juniori

–    Loc V – C.E. echipe juniori

–    Loc IV – C.E. individual juniori

–    Loc II – Jocuri Balcanice echipe seniori

–    Loc I – C.N. juniori

–    Loc II – C.N. juniori

–    Loc III – C.N. juniori

 

BERCHI DANA – HALTERE

–    Loc II smuls – C.E. tineret

–    Loc II aruncat – C.E. tineret

–    Loc III total – C.E. tineret total

–    3 x Loc I C.N. seniori

 

SIPOS RARES – TENIS DE MASA

–    Loc III – C.E. cadeti

–    Loc I – C.N. juniori II

–    Loc II – C.N. juniori II

–    Loc III – C.N. juniori II

 

ANCA VLADIMIR – TENIS DE MASA

–    Loc III – C.E cadeti

–    Loc II – C.N. juniori II

–    Loc III – C.N. juniori II

 

PAVAL ANAMARIA – LUPTE LIBERE

–    Loc V – C.E. seniori

–    Loc I – C.N. seniori

 

CHINDRIS ALEXANDRU – ATELTISM

–    Loc V – C.E. juniori

–    Loc II – Jocurile Balcanice juniori

–    Loc II – C.N. tineret

–    2x Loc III – C. N. juniori

 

 

PREMIU DE EXCELENTA PENTRU CEL MAI PROMITATOR SPORTIV : RATIU GEORGE – inot, 5 x Loc I  C.N. copii

 

2010

  1. CORINA CAPRIORIU – Loc I C.E. seniori

JUDO                  – Loc V C.M. seniori

– Componenta lot olimpic

 

  1. BUCI ANTONIU – Loc I C.E. seniori

HALTERE        – Loc II C.E. seniori

– Loc IV C.E. seniori

– Component lot olimpic

 

  1. PAVAL ANA MARIA – Loc III C.E. seniori

LUPTE LIBERE        – Componenta lot olimpic

 

  1. KOVACS DIANA – Loc II C.E. juniori

JUDO                – Componenta lot national juniori

 

  1. POP ALEXANDRA – Loc III C.E. juniori

JUDO             – Componenta lot national juniori

 

  1. OHAI LOREDANA – Loc III C.E. juniori

JUDO               – Componenta lot national de juniori

 

  1. ANCA VLADIMIR – Loc IV C.E. cadeti

TENIS DE MASA  – Loc III Top 12 Europa

 

  1. BERCHI DANA – Loc VII C.M. juniori

HALTERE      – Loc VII C.M. seniori,calificare Jocuri Olimpice

– 8 x Loc I-III C.N. seniori+tineret

– Componenta lot olimpic

 

  1. BOGDAN CARMEN – Loc I Cupa Mondiala

JUDO                 –  Loc II Cupa Mondiala

 

  1. NAGHI ATTILA – Loc III Cupa Europei

ATLETISM       –  3 x Loc I C.N. seniori + tineret

–    senifinalist Campionat European de seniori

 

  1. MACAVEI CARINA – participare Campionatul European de juniori

NATATIE           – 11 x Loc I-III C.N juniori+seniori

– participare C.E. sud-est

 

PREMIU DE EXCELENTA : SIPOS RARES pentru rezultate deosebite obtinute la competitiile interne si internationale la nivel de copii,cadeti si juniori III .

– Loc I Open Austria U10 ;- Loc III Open Croatiei U13 ; -Loc VII C.E. minicadeti Franta ;-Loc VI Top 16 Europa ;- Loc I C.N.jun.III ;-Loc I C.N.jun.III dublu ;-Loc I paleta de argint ;-Loc I Top 12 copii ;- Loc II C.N. Echipe

 

ANTRENORII ANULUI : FLORIN BERCEAN  – judo