Perioadă plină de competiții și medalii pentru atleții de la CSM Cluj. La București, la Campionatul Național de copii,  Paul DENIS a obținut medalia de aur la 500 metri plat, acesta fiind al patrulea titlu pentru pentru Paul anul acesta. De asemenea, CSM a obținut alte trei locuri patru, prin Andrei DASCĂL la 800 metri – record personal, Victor BACIU la triatlon și prin ștafeta de 5 x 80 metri.

Apoi, Andreea MIKLOS (medaliată anul trecut cu aur la 400 m, în  cadrul Festivalului Olimpic al Tineretului (FOTE) și medaliată cu bronz anul acesta la Campionatele Mondiale indoor de la Portland (SUA), ștafeta de 4×400 metri, alături de Adelina Pastor, Mirela Lavric și Bianca Răzor) s-a impus fără probleme la Campionatele Internaționale ale României de la Pitești, deși ea este abia la vârsta junioratului. La finele acestei săptămâni, Andreea va concura la Campionatele naționale de juniori, unde se așteaptă să devină campioană națională.1IMG_6416

În altă ordine de idei, la mijlocul acestei săptămâni se vor desfășura în Slovenia campionatele Mondiale de alergare montană, 42 km pe teren muntos. România participă cu o echipă formată din 3 tleți de la CSM Cluj, Gyorgy SZABOLCS, Viorel PALICI și

Tamas BOGYAI, alături de antrenorul secției de atletis a CSM Cluj, Sergiu Dascăl. Obiectivul clujenilor care vor reprezenta România este o clasare în primele șase echipe ale lumii.

CSMATLETISMandreea miklos,Andrei DASCĂL,atletism,csm luj,Gyorgy SZABOLCS,Paul DENIS,sergiu dascal,Tamas BOGYAI,Viorel PALICI
Perioadă plină de competiții și medalii pentru atleții de la CSM Cluj. La București, la Campionatul Național de copii,  Paul DENIS a obținut medalia de aur la 500 metri plat, acesta fiind al patrulea titlu pentru pentru Paul anul acesta. De asemenea, CSM a obținut alte trei locuri patru,...