Atleții de la CSM Cluj, pregătiți de Sergiu Dascăl, au participat pe 22 ianuarie, la Cheile Grădiștei la o competiție de WinterTriatlon, ce a presupus parcurgerea a 3 km de alergare montană pe zăpadă, 7 km de mountainbike pe zăpadă și 6 km de ski fond. Concursul a contat atât ca o Cupă Europeană, cu participare internațională, cât și ca un Campionat Național. În Cupa Europeană, Palici Viorel a sosit pe locul 5, Damian Bogdan pe locul 7, iar la feminin Irimia Raluca s-a clasat a cincea.wintertriatlon

În campionatul Național, Palici Viorel a devenit campion național obținând medalia de aur, Damian Bogdan s-a clasat pe locul trei obținând medalia de bronz, iar la feminin Irimia Raluca a obținut locul doi și medalia de argint. De asemenea, Ciobanu Andreea, la juniori, a obținut medalia de bronz și locul 3. La echipe seniori, CSM Cluj a participat cu 2 formații, obținând locul 1 și medaliile de aur, precum și locul 2 și medaliile de argint.

CSMATLETISMcsm cluj,damian Bogdan,irimia raluca,Palici Viorel,seergiu dascal,wintertriatlon
Atleții de la CSM Cluj, pregătiți de Sergiu Dascăl, au participat pe 22 ianuarie, la Cheile Grădiștei la o competiție de WinterTriatlon, ce a presupus parcurgerea a 3 km de alergare montană pe zăpadă, 7 km de mountainbike pe zăpadă și 6 km de ski fond. Concursul a contat...