CSM Cluj continuă să domine autoritar competițiile interne de judo, mai ales la feminin. Clujul a fost gazda Finalei Campionatului Național de judo, fete și băieți, Under 21, o competiție anticameră a Judo-ului mare, un excelent test pentru a ajunge în Lotul Olimpic de judo feminin, găzduit de Cluj și pregătit de Florin Bercean, antrenor și la secția de judo a CSM Cluj. Revenind la competiția de la Cluj, elevii antrenorilor Lazăr Ana Maria, Gianina Andreica și Florin Bercean au obținut 11 medalii, dintre care 7 de aur. De notat faptul că pe podium au urcat și 3 băieți. De asemenea, tot zilele trecute, la Drobeta Turnu Severin a avut loc Finala Campionatului National de judo, fete și băieți, Under 16. La competiție, sportivii clujeni au obținut 5 medalii dintre care 3 de aur.

Cristian IONASCIUC, medalie de ARGINT

CSMJUDOAna IONIȚĂ,csm cluj,judo,medalie de ARGINT Paula DIACONESCU,medalie de ARGINT Răzvan BODEA,medalie de AUR Alexandra MAZILU,medalie de AUR Andrada SECRIERU,medalie de AUR Florisa HORVATH,medalie de AUR Ionuț VASIAN,medalie de AUR Maria GAVRILIȚA,medalie de AUR Ștefania DOBRE,medalie de BRONZ,medalie de BRONZ Adrian SULCĂ
CSM Cluj continuă să domine autoritar competițiile interne de judo, mai ales la feminin. Clujul a fost gazda Finalei Campionatului Național de judo, fete și băieți, Under 21, o competiție anticameră a Judo-ului mare, un excelent test pentru a ajunge în Lotul Olimpic de judo feminin, găzduit de Cluj...